בלוג עיצוב והלבשת הבית

זכרונות כתומים חומים

יש לי זכרון ויזואלי מפותח למדי. אני זוכרת מקומות ומרחבים עד לפרטים הכי קטנים, במיוחד כשמדובר בבית של סבי וסבתי יוצאי עיראק.  סלון אקלקטי, ובו כורסת סבתא מרופדת בבד קטיפה בדוגמת פסים בצבעי כתום חום.

View this post on Instagram

A fresh pop of orange velvet.

A post shared by LAYERED (@layered_official) on

הסלון היה החלל הראשי בבית, ממנו היו דלתות לכל החדרים, כולל מסדרון למטבח עם וילון קטיפה חום כהה. מקום מלא בצבעים ובטקסטורות, ובריח בישולים ואהבה.

אותה כורסת סבתא עליה סבי מרדכי היה יושב, מרופדת בקטיפה בדוגמת פסים בצבעי כתום חום, היא זו שהייתי רוצה בביתי עכשיו. בעיקר בשל הזכרונות הטובים שיש לי מסבי וסבתי, אך גם למען השיק והטרנדיות.

ספה בריפוד קטיפה ובצבעי חום כתום על גווניו המונוכרומטיים טבעיים בסקאלת הניוד, הפכה להיות הדבר הנכון לעכשיו, וגם סוג של בשורה לשנת 2018.

יש משהו יפה בכתום הזה, הוא לא זועק, לא מצועצע, אלא צבע שמזכיר את האדמה, קצת כמו חמרה, אדמה חומה אדמדמה. כאילו הצבע הכתום חום הזה עומד בניגוד מושלם ומשלים אל מול צמחי הבית הכה טרנדיים ונכונים.

View this post on Instagram

So happy with how my "wall project" turned out.

A post shared by Elin Odnegård (@elinodnegard) on

לקראת בואו של החורף, הקטיפה הכתומה מציעה לנו טרנדיות שיקית ומינימליסטית, אשר שופעת חום. בשילוב הנכון בחלל, זו בהחלט הברקה עיצובית. אם בעבר הנועזות הייתה לבחור בצבע חרדל, היום הכתום הוא הנועז החדש, צבע לא רגיל, כזה שאני זוכרת מבית סבא וסבתא.

אופציה שפויה לשילוב כתום חם ודומיננטי בבית, היא באמצעות הדום קטיפה קטן כמו זה שבתמונה למעלה. או ככרית קטיפה מאורכת ויפה.

לא כל טרנד אומר שצריך לקנות ספה חדשה או לרפד מחדש את הכורסה של סבתא. השילוב הנכון כלכלית של הצבע החזק והיפה הזה הוא בשילוב טקסטיל חדש לקיים, המאפשר ורסטיליות בהלבשת הבית לאורך זמן.

View this post on Instagram

✨🕯🍂 #UOHome

A post shared by Urban Outfitters (@urbanoutfitters) on

גם חפצים בצבע כתום יכולים להיות בדוגמת כלי חרסה לאכלוס צמחי הבית. בחירה בכלי חרסה, נכונה מכמה סיבות. הצבע הכתום של החרסה מבליט את יופיו של הצמח, בעוד החומר עצמו מאפשר לאדמה לנשום ולצמח לשגשג.

היופי של הכלי מתגלה עם סימני הזמן, כאשר המים משאירים את חותמם על הכלי ויוצרים איזושהי שכבה של כתמים ואבנית, שעושה את הכלי ליפה עוד יותר. גם חפצים בצבע כתום יכולים להיות בדוגמת כלי חרסה לאכלוס צמחי הבית. בחירה בכלי חרסה, נכונה מכמה סיבות. הצבע הכתום של החרסה מבליט את יופיו של הצמח, בעוד החומר עצמו מאפשר לאדמה לנשום ולצמח לשגשג.

View this post on Instagram

#fbf Around this time last year I made my first plant purchase—my Monstera deliciosa variegata ‘Thai Constellation’. While I was hunting down the Monstera I wanted so badly(before I got cuttings from my friend), the only retailer I found online who had them was one North Of Montreal. They only had this variety in stock and I wasn’t sure. To be honest I had no idea what a variegated plant was, but it seemed like one of the only options for a full plant, so I went for it. Needless to say I quickly realized how appreciated this guy is, so it feels like I lucked out at 65$ for an 8” pot. I thought that as a bit steep at the time (and kind of still do) but seeing retailers charge up to 200$ for a 4-5” pot, I think I got a good deal! It’s doubled in size since then. And, here is my floofy rabbit of a cat just doing what he does best. My Friday mood 😴 Which plant(s) have you crossed off your wish list and splurge on recently? Have a nice weekend everyone 💖

A post shared by Jonathan Lefrançois (@jrlefrancois) on

זכרון נוסטלגי מבית סבא וסבתא הוא סיבה מוצדקת לשילוב כתום חום טרנדי בבית, אך גם רצון לרענן את הספה בסלון, ולשלב גוון חם ועמוק לקראת החורף, זו סיבה מספיק טובה.

 

 

לקבלת עדכונים למייל הרשמי לניוזלטר של מיס גרות

בטוחה שתאהבו גם את אלה

עדיין אין תגובות

    רוצים להשאיר תגובה?