פלג, בני הבכור, הוא מתוק אמיתי ושובב גדול. הוא אוהב לחתוך סלט, להכין עוגה ולשטוף כלים – הנזקים במטבח כמובן בהתאם. לקראת חגיגות השנתיים להולדתו, ההחלטה מה תהיה המתנה הייתה פשוטה מאוד – מטבח משחק.

 

השאלה הייתה איזה מטבח משחק? מוכן? פלסטיק? עץ? התשובה הייתה פשוטה עבורי.
ובכן, בגלל אהבתי הגדולה לרהיטי וינטג' ולמחזור חפצים ישנים, החלטתי לבנות לו מטבח משחק משידה ישנה, אותה מצאתי ביד 2.

השידה לפני

השידה לפני השינוי

בשלב הזה כבר ממש התחלתי להתרגש! סוף סוף עבודת נגרות וצביעה! קצת אחרי כבר הלכתי לקנות צבעים ותכננתי איך יראה המטבח, קניתי אביזרים, בד לוילון שמוסיף המון וכמובן שבתהליך הנגרות וההרכבה הלכתי עוד פעמיים לחנות להשלים קנייה של אביזרים וכו'…

הבד הנבחר

תהליך בניית המטבח של פלג – הראשון שעשיתי, היה מורכב מאחר וזו הייתה התנסות ראשונה בהפיכת שידה ישנה למטבח, לשמחתי, סבא של פלג שהוא נגר חובב בא לעזרתי וליווה אותי בתהליך הנגרות. ההחלטה על לצבוע אותו באדום הייתה קלה, מבחינת פלג כל הצבעים אז נקראו אדום. בשביל להקל על הדרמטיות של הצבע האדום, פנים המטבח נצבע בשמנת והבד שנבחר עם רקע לבן והדפס קליל ומלא הומור. דווקא הידיות הן אלו שקובעות את הטון והסגנון הוינאג'י של המטבח.

תמונות מטבחים

פלג וסבא שלו בשיתוף פעולה

אין מה להגיד, ההתחלה הייתה מרגשת מאחר והיא סימנה סוג של התחלה עבורי. היום אחרי מספר מטבחים מקסימים שעוד יעלו כאן בבלוג, אני מעבירה סדנאות לאמהות שרוצות לייצר מתנה כזו בעצמן לילדיהן. את האמהות אני מלווה לאורך תהליך התכנון של המטבח, הקונספט, הצבעים, הבדים והאביזרים ובסדנה המעשית בכל תהליך הנגרות, הצביעה, התפירה וההרכבה. עכשיו אתם מבינים למה כל כך התרגשתי מהמטבח הראשון שעשיתי? פשוט כי קפצתי למים וחזרתי לתקופת העשייה והביטוי האישי שזנחתי קצת מאז שסיימתי את התואר.

עוד קצת תמונות…

מריחת פריימר

מריחת פריימר לפני שכבת צבע ראשונה

שכבה ראשונה של צבע

שכבה ראשונה של צבע

אביזרים במטבח

אביזרים במטבח

המטבח של פלג

מיס גרות מעבירה סדנאות לייצור מטבחי משחק בהתאמה אישית.
אתם מגיעים עם השידה, או שקונים דרכי, ואני דואגת לכל השאר :)
בהחלט מתנה מקסימה ומיוחדת שכל ילד יאהב ויתחבר אליה.
לפרטים: לירון 054-6887045

אודות המחברת

לירון גונן, מעצבת פנים ויוצרת תוכן, בעלת סטודיו המתמחה בעיצוב פנים בר קיימא

2 תגובות

השאירי תגובה