אני זוכרת את הפעם הראשונה שלי באיקאה כאילו זה היה אתמול, אך בעצם עברו כבר 13 שנים. יש משהו מיוחד בקשר בין הישראלים לרשת איקאה, ובדיוק על זה החלטתי לכתוב לכם.

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

איקאה פתחה את הסניף הראשון בישראל, בעיר נתניה בשנת 2001. לא עבר הרבה זמן עד שהתייצבתי בסניף העצום (במיוחד ביחס למה שהכרנו אז בארץ) לקנות כמה דברים לחדרי החדש. זו הייתה הזדמנות שלא יכולתי לסרב לה, כי בדיוק השתחררתי מהצבא ועברנו לגור בבית חדש שהוריי קנו. באיקאה קניתי ארון שתי דלתות (כי אני לא מאמינה בארונות גדולים שנדחקים לחדרים קטנים) בגובה 1.60 בצבע ירוק זית שמשרת אותי עד היום, בנוסף רכשתי שטיח קש עדין ונעים ומנורה עומדת מנייר אורז. געגועי לתמימות של תחילת שנות האלפיים.

כבר אז הבנתי שאיקאה נותנת תמורה מצוינת, במיוחד ביחס למחיר.

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

עברו 13 שנים והארון עדיין משמש אותי. מה היה מאמין שארון קטן ששילמתי עליו 600 ש"ח יחזיק לאורך כל כך הרבה שנים ויעבור מספר בתים. המנורה כבר לא איתי וגם השטיח, אבל מאז אלפים רבים של שקלים עברו ממני לאיקאה, כי כל מעבר דירה שהיה לי, גם כסטודנטית חופשיה וגם כבת זוג של הגבר איתו אני חיה היום, התחיל באיקאה. אתם מכירים מישהו שלא מגיע לשם ל"השלמות" של כמה רהיטים ואביזרים?

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

כל לקוח שלי קונה באיקאה. כולנו רגילים לקנות באיקאה וזה ברור שנגיע לשם לפחות פעם בשנה או שנתיים.

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרותאיקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

לפני כשבוע הוזמנתי לבוקר עיתונאים ובלוגרים לרגל חגיגות יום הולדת שנה לסניף איקאה קרית אתא. באותו בוקר זכיתי לפגוש את מנכ"ל הרשת בארץ, שוקי קובלנץ מדבר על החזון של איקאה, את אליק מנהל הסניף מציג נתונים על הסניף המצוין בקרית אתא (הסניף הוא חלק מקניון, גאוני!) ואת מעצבת הרשת בארץ שהציגה קולקציות חדשות ומוצרים של איקאה.

שוקי קובלנץ מנכ"ל איקאה באירוע לעיתונאים ובלוגרים

שוקי קובלנץ מנכ"ל איקאה באירוע לעיתונאים ובלוגרים

נדיר שאני מגיעה להשקות ואירועים, לא כי זה לא מעניין או לא כיף, אלא בעיקר כי אין לי זמן. למי שלא מצליח לעקוב אחרי הכל, אני מעצבת פנים שעושה גם הום סטיילינג (מה שאומר שיש לי פרויקטים של כמה חודשים ופרויקטים של כמה שעות), אני מעצבת ומוכרת הדפסים, חלקם בהתאמה אישית, בחנות האונליין של מיס גרות במרמלדה מרקט (שירות לקוחות זה דבר חשוב ואסור להקל בזה ראש) ובנוסף, אני מתחזקת מדור באתר mako LIVING, את הבלוג הזה, פינטרסט, אינסט'וש ודף פייסבוק פעיל. אהה ואני גם אמא לשניים שמתחזקת בהצלחה זוגיות ובית עם כלבה. זה די ברור למה אין לי זמן להשקות וארועים, אבל אם יש לכם הצעה מעניינת אל תהססו לשלוח לי הזמנה, יש מצב שאגיע.

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרותאיקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

וילון מושלם, רומנטי אבל לא קיטש

וילון מושלם, רומנטי ולא קיטש

איקאה אהובתי, לכן לא יכולתי לסרב להצעה לפגוש את מי שמנהל את הרשת בארץ ולהזדמנות להציג את עצמי כבלוגרית שכותבת המון על איקאה וגורמת לכך שמוצרים מסוימים ייעלמו מהמדפים.  אמיתי, יש מוצרים שאני ממליצה עליהם בכתבות באתר mako ונגמרים במלאי כמה ימים לאחר עליית הכתבה.

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרותאיקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות 2015-03-23 13.12.44 איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

אז מה גורם לנו לאהוב את איקאה כל כך?

אנחנו אוהבים את המקום, את החנות עצמה. חללי התצוגה של איקאה מוכרים לנו חלום שיכול להתממש בסכום שפוי.

יש שם חווית קניות אחרת שכוללת הכל מהכל והכל. גם אם הגעתם רעבים, זה לא אומר שתקנו על בטן ריקה.

מסתבר שיש אנשים שעוצרים באיקאה על הבוקר לקנות קפה לדרך. תתפלאו, אבל כשקפה הפוך קטן בכוס נייר עולה בבתי קפה 15 ש"ח (ועוד 2 ש"ח תוספת מקוממת על חלב סויה), זה די ברור מדוע שווה להיכנס לאיקאה שמוכרת קפה ב-5 ש"ח.

באיקאה אתה יודע כמה אתה הולך לשלם על המוצר ולא חושש שמא תראה את אותו המוצר בחנות ליד במחיר נמוך יותר. דבר שקרה ועדיין קורה עם הרבה מוצרים לעיצוב הבית המיובאים מהמזרח. סיפור קטן – לקוחה שלי ראתה מראה מיוחדת בכמה חנויות מובילות לעיצוב הבית במחיר של 800 ש"ח ולבסוף מצאה את אותו הדבר בחנות אחרת ב 500 ש"ח. ישראלים לא אוהבים שמרמים אותם, הכל מגיע מאותו ספק, המשתנה היחיד תלוי במיקום או במיתוג של החנות בה אתם קונים.

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרותאיקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

בהמשך לענייני המחיר, כל חובב מושבע של איקאה יודע שיש SALE פעמיים בשנה. בתחילת ינואר ובתחילת יולי. להבדיל מרשתות אחרות שיכולות לפרסם מבצע 1+1 יום לאחר שקניתם שם. אנחנו אוהבים לרכוש עם תחושת וודאות וללא תחושה שדפקו אותנו.

ישראלים אוהבים אתגרים, אני לא מכירה מישהו שסירב לאתגר של הרכבת רהיט איקאה (למעט לקוחה אחת שהעדיפה לשלם למישהו שיעשה את זה כי היא ובעלה מעולם לא אחזו במברג).

בהמשך לסעיף הקודם, יש לנו גאוות יחידה הטמונה ברהיטי איקאה שהרכבנו לגמרי בעצמנו. האורחים שמגיעים לבית שומעים סיפורים בסגנון "שלוש שעות שרפתי על זה, אבל בסוף הצלחתי" או לחילופין "מה? בחצי שעה הרמתי את הכוורת הזו, ההוראות שלהם הכי פשוטות שיש"

באיקאה קיים מגוון עצום ופריטים שמלווים אותנו כבר שנים, כמו רהיטים מסוימים שכבר הפכו לקלאסיקות ואביזרים לבית שמכניסים קצת שיק במחיר נמוך. אני מכורה לנרות של איקאה בריח וניל ובמחיר של 9 ש"ח.

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרותאיקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

מאפייני הקנייה שלנו באיקאה

כמעצבת, אני נמצאת באיקאה עשרות פעמים בשנה עם לקוחות שונים ובכך אני נחשפת להרגלי קנייה שונים ולגישות קנייה שונות. לרוב אני מכינה רשימת קניות ללקוחות, כך שאנחנו יודעים מה לקנות בדיוק ומקסימום מוסיפים כמה פריטים קטנים. זה בעצם הסוד, את הרהיטים אנחנו קונים לפי רשימה, אבל בקומה התחתונה של האביזרים אנחנו קונים יותר ממקום רגשי ואימפולסיבי. עוד כוס, עוד כלי, עוד מסגרת, עוד עציץ ועוד משהו שווה מהמציאון. אין בכך שום דבר רע, בכל זאת זה הכיף של לקנות באיקאה.

בנוסף לאוהבי הרכישות האימפולסיביות, הזדמן לי גם לקנות באיקאה ומאיקאה, עם לקוחות מחושבים מאוד שלא סוטים, אפילו בקצת מהרשימה שהכינו, כאשר המחמירים שבהם מזמינים אונליין ומקבלים הכל הביתה, עם אפשרות להרכבה (העלות מחושבת כאחוז מסויים מעלות הרכישה).

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרותאיקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

לא משנה איך אנחנו אוהבים לקנות באיקאה, אנחנו קונים באיקאה.

כמעט בכל בית בישראל ניתן למצוא פריט או כמה שנרכשו באיקאה. גם אם מדובר בבית קלאסי ויוקרתי, סביר להניח שמשהו משם נרכש באיקאה, תסתכלו בארון, אולי תראו שם סלסילות וקולבים של איקאה. בדיוק עכשיו מסתיים פרויקט בעיצובי, של בית בסגנון צרפתי קלאסי, בצבעים מונוכרומטים. לא שילבתי בבית צבע בכלל, אלא רק שילבתי בין חומרים טבעיים בצבעים שונים שנעים מהסקאלה של הלבן, דרך צבעי קרם וחומים עד לשחור דרמטי. ובכל זאת, כסאות הבר הלבנים של איקאה מתאימים באופן מושלם למטבח הצרפתי הקלאסי שתכננתי לבית הלקוחה.

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

בלי קיר סגול זה לא היה נראה כזה שיק

בלי קיר סגול זה לא היה נראה כזה שיק

באיקאה יודעים שגם גברים מחליפים חיתולים

באיקאה יודעים שגם גברים מחליפים חיתולים

את התמונות בפוסט צילמתי בסניף קרית אתא, מיקום מצוין שמאפשר גם לתושבי הצפון לקנות באופן ספונטני רהיטים ואביזרים תוצרת איקאה. התמונה הראשית שייכת לאיקאה והושאלה מהאתר Livet Hemma.

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרותאיקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

איקאה קרית אתא לירון גונן מיס גרות

יש רוח של שינוי באוויר והיא מגיעה משוודיה.

אודות המחברת

לירון גונן, מעצבת פנים ויוצרת תוכן, בעלת סטודיו המתמחה בעיצוב פנים בר קיימא

4 תגובות

 • אפרת
  6 בינואר 2019 ב 01:34

  וואו תודה

  להגיב
  • Miss Garot
   13 בינואר 2019 ב 16:51

   בכיף :)

השאירי תגובה