הצבע הכחול הוא הצבע האהוב עליי. לקח לי שנים להבין זאת, אבל ככל שאני חוקרת יותר ומשתמשת יותר בצבע הכחול, אני מבינה שאין יותר טוב ממנו. הוא עמוק, הוא שקט, והוא נוכח. כצבע השמים, מתכול בהיר עד לכחול עמוק וכהה – אין סיבה לאהוב צבע אחר יותר ממנו. 

https://www.instagram.com/p/BDqA0imJrDq/?taken-by=vipp

הצבע הכחול הוא צבע קונצרטי, עם עומק, כזה שמושך את הדברים אליו ולא צועק לנו בעיניים. גם אם זה טורקיז, הוא עדיין יודע להכיל את הדברים סביבו ולא להשתלט על האנרגיה בחלל. בעבר כתבתי פה בבלוג על מוטיבים צהובים וחטאים בעיצובים הצבע הצהוב והצבע הכחול כצבעים מנוגדים במהותם. הצהוב הוא אקסצנטרי ונושך ולכן חייב להיות במינון נמוך ומדויק, תלוי בחלל ובמטרה שלו. לעומתו, כחול הוא צבע יותר ורסטילי ומכיל, כזה שיתאים לחללים רבים ובגוונים שונים ומגוונים.

שנת 2017 היא שנה בה אנו בשלים יותר ומבינים יותר את המשמעות של צבע בביתנו. הכחול העמוק הוא אפשרות של אוהבי האפורים הניטרליים להתקדם צעד אחד אל עבר חלל נועז יותר ומסוגנן יותר. הכחול העמוק והקשוח הוא רקע דרמטי, אך נכון. קיר כחול עמוק הוא אמצעי להלבשה ושינוי משמעותיים בחלל שמרגיש חסר אופי ודרמה. חדר שינה יכול להתאים מאוד לצבע כחול עמוק וקשוח, גם חדר עבודה או שרותי אורחים יכולים להשתדרג משמעותית בעזרת נגיעה של כחול עמוק.

קיר כחול כהה ומעושן במרפסת של תיאו-ברט פוט –

המרפסת הפנימית בביתו של תיאו-ברט פוט צבועה בכחול עמוק וקשוח, כולל התקרה. כך החלל יותר מעניין חמים ועוטף, משאיר מקום לרצפה בהירה ולריהוט קליל בסגנון בוהו-מודרני לבלוט לטובה. באופן כללי, ביתו של תיאו-ברט אהוב עליי מאוד, בין אם זה הספה האיקונית, הקירות הכהים והדקורציוית המשתנות, יש משהו מעורר השראה באופן בו הוא מתעד את סביבתו באופן יומיומי באינסטגרם.

הקיר הכחול הוא רקע נהדר לצילומים לאינסטגרם, ובהחלט נראה שיש מספיק אור בבית בשביל להוציא תמונה טובה. כל מה שדרוש בשביל קיר עוצמתי שיעניק שינוי שכזה, הוא ליטר או שניים של צבע לקירות.

קיר כחול כהה בחדר השינה

חדר השינה צריך להיות מקום מרגש, נעים, מיוחד וכזה שהוא ממש אתם. אולי אפילו חדר שיעשה לכם חשק לבלות בו. אז בהשקעה מינימלית, ובעזרת הגוון הכחול הנכון, תוכלו להוסיף אופי לחדר השינה שלכם. גם אם המיטה היא מעץ, או מרופדת בכל צבע שהוא – תמיד תוכלו למצוא כחול טוב. חשוב שלא יהיה עז, שלא יהיה רווי מדי בכחול, אלא מעושן עם מעט אפור שחור בפנים. בדומה לתמונות שכאן.

https://www.instagram.com/p/BP9NBXGDO0r/?taken-by=earlymorningheart

מטבח בכחול מעושן

לעומת השחור הקשוח מאוד וטרנדי ביותר בעיצוב מטבחים לאחרונה, כחול הוא כאילו קשוח, אך בעצם חם מכיל ואוהב. בחירה בכחול מעושן למטבח תהיה מיוחדת ועל זמנית, כי כחול זה כחול ושחור קצת קשוח ולא מתאים לכל אחד. העומק של הכחול בארונות המטבח יוצר חלל בעל אופי אך שקט ביותר, כמובן בתנאי ובוחרים בכחול אפור ולא בכחול עז. מי שלא מכתנן על מטבח חדש, יכול לשנות את הקיר מעל לשיש לכחול מעושן בהתאמה לעיצוב הקיים.

https://www.instagram.com/p/BOKcL4LFf0Z/

צביעת קיר כחול בחלל המגורים

גם צביעת קיר המסדרון יכולה להעניק את הטאצ' הנכון בעזרת כחול אפרפר עמוק, לא בהיר ולא כהה, אלא ביניים שכזה. צביעה של קיר אחד בגוון הנכון ובנגיעה קטנה יחסית לחללי הבית, יכולה לחולל שינוי גדול ואף מרגש.

לפני מספר חודשים כתבתי על הבית היפה של סאנה הופ. גם שם אפשר לראות איך כחול אפור משדרג ומחמם חדר ילדים רחב ידיים. הסוד טמון במינון ובאיזון. מה גם שקיר לא חייב להיות צבוע עד לתקרה, אפשר לסיים 30 ס"מ מהתקרה, או לצבוע עד גובה מטר בערך מהרצפה (לא עד קו החלון, אלא בחפיפה של 7 ס"מ איתו).

למרות הבחירה שלי להיות נאמנה לגוון אפור אבן NWC040 המוצלח של נירלט, הפוסט הזה עושה לי חשק להתחיל לצבוע קירות :)

התמונה הראשית מכאן

אודות המחברת

לירון גונן, מעצבת פנים ויוצרת תוכן, בעלת סטודיו המתמחה בעיצוב פנים בר קיימא

תגובה אחת

  • שרון
    24 במרץ 2017 ב 10:04

    כתבה יפה ועושה חשק לעוד כחול

    להגיב

השאירי תגובה