בלוג / עיצוב והלבשת הבית

איקאה וקולקציית החורף

עם בואו של הגשם הראשון והריח הזה באוויר שאני כל כך אוהבת, הגיעה גם הקולקציה החדשה של איקאה לחורף 2016. היום בו הילדים חוזרים למסגרות, כאשר ממרומי ארבע וקצת שנות האמהות שלי הבנתי שהראשון לספטמבר זה פיקציה, החופש לא באמת נגמר בראשון לספטמבר. מה שהתחיל באוגוסט, נגמר היום אחרי חג סוכות, עם הגשם הראשון והפרסום של הקולקציה החדשה של איקאה לחורף 2016. זו קולקציה חגיגית במיוחד וברוח קריסמס, לא משהו שהיינו מתנגדים לאמץ אצלנו, ולא משנה באיזה אלוהים אנחנו מאמינים.

איקאה קולקציית חורף 2016 IKEA winter collection 2016 (2)

הבוקר, בעודי שותה קפה ועוברת על הפיד שלי בפייסבוק, ראיתי פרסום של POPSUGAR על הקולקציה הזו של איקאה אשר שבתה את לבי מהרגע הראשון. למה? כי יש כאן בשורה חדשה. איקאה התחילה להשקיע בפריטים קטנים לדקורציות, שלא נופלים מהחברות הגדולות בשוק העולמי. יש וואשי טייפ באיקאה? יש. יש אורנמנטים מגניבים שאפשר להשתמש במסיבות? יש. כך אני יכולה להמשיך, אבל הבנו את העניין – זה מסוגנן אך פשוט, ובעיקר במחיר נגיש ושווה ביחס לתמורה.

איקאה קולקציית חורף 2016 IKEA winter collection 2016 (4)

האהובים עליי ביותר, הם הקישוטים לתלייה, בעיקר כי ניתן לתלות אותם בכל מיני פינות בבית, ככה סתם לקשט ולהגיש חגיגיים. גם בחדר השינה זה יכול להיות נהדר, לתלות שרשרת אחת או שתיים-שלוש, ולשלב על זה כבל נורות LED פשוט, באורך 1.6 מטר ועם 12 נורות LED, המופעל על בטריות ונמכר באיקאה במחיר של 25 ש"ח. שווה, נעים, מיוחד וכיפי. במרפסת שלנו, תלויה כבר כמה חודשים שרשרת נורות LED מאותה סדרה של איקאה, עם 24 נורות, וזה מרגיש הכי רומנטי-בוהמייני וקסום שיש. בדיוק כמו שאפשר לקשט את תקרת הפרגולה במרפסת, כך אפשר ורצוי גם לקשט את הפינה בחדר השינה, אולי זו שמעל למיטה בכמה שרשראות קישוט ונורות LED. זול ואפקטיבי.

איקאה קולקציית חורף 2016 IKEA winter collection 2016 (6)

חובבות הסקראפ והיצירה, ימצאו מבחר מעניין בקולקציה הזו במחיר נמוך מ-6$ אמריקאים. מעניין האם הקולקציה הזו תגיע גם לארץ ומה יהיו מחיריה. המבחר הזה, יחד עם המחיר הנמוך, יבטיחו שכולנו נעטוף איזו מתנה בחגיגיות החורף.

איקאה קולקציית חורף 2016 IKEA winter collection 2016 (5)

לאחרונה, ניתן לראות יותר ויותר גופי תאורה הכוללים כבל תאורה ובית מנורה עם נורת פחם או לד פשוטה. יש משהו במראה הפשוט אך מעוצב הזה שמתאים לרוח התקופה ולגישה של KEEP IT SIMPLE, לא צריך לתלות יותר מדי גופים מעוצבים – זה עמוס מדי. החביב עליי מהקולקציה של איקאה, הוא שדרוג לכבל תאורה פשוט, על ידי כוכב זהב, דו מימדי (כביכול) שהוא ממש חגיגי אך פשוט.

איקאה קולקציית חורף 2016 IKEA winter collection 2016 (1)

האם הקולקציה תגיע לחנויות הרשת בארץ? אני מניחה שכן, ומה שבטוח – אני אשמח לכתוב לכם על זה.

כל התמונות מאתר ikea.com

אודות המחברת

לירון גונן, מעצבת פנים ויוצרת תוכן, בעלת סטודיו המתמחה בעיצוב פנים בר קיימא

2 תגובות

 • ליאת
  7 ביולי 2020 ב 10:15

  מיס גרות היקרה,
  יש לך אתר נפלא.
  המרפסת שלי שופעת בצמחים ירוקים בהשראתך :-)
  אשמח אם תוכלי לכתוב על גופי תאורה ממוחזרים מן הטבע .
  תודה.

  להגיב
  • Miss Garot
   13 ביולי 2020 ב 11:22

   תודה רבה ליאת יקרה! זה משמח אותי מאוד לדעת שיש לי חלק מההנאה שלך במרפסת ירוקה במיוחד.
   הרעיון שלך יפה, ובהחלט מעניין יהיה לכתוב על גופי תאורה טבעיים וממוחזרים. תודה :)

השאירי תגובה