בלוג / בתים

אוסטרליה זה כאן

אוסטרליה הרחוקה, יום יבוא ואגיע לשם.
עד אז ולבינתיים, אני מסתפקת בסיורים וירטואליים ביבשת הדרומית. ביקור באתר VOGUE LIVING האוסטרלי, חשף בפניי אוסטרליה הדומה לישראל יותר משחשבתי.

עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (5)

בעבר, כתבתי על קונטרסט בעיצוב הבית ומונוכרומטיות, אותו קונטרסט מרגש שלאט לאט הופך לשכיח בבתים בארץ. קונטרסט טוב ומונוכרומטיות מוצלחת, זה לא בהכרח מה שרואים בבתים ודירות בארץ שנעים על ציר האפור-שמנת, אלא עיצוב מתוחכם ופשוט בו זמנית בצבעים דומים עם קונטרסט טוב שנוצר משימוש בחומרים טבעיים כגון עץ, ברזל, בטון וזכוכית.

עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (2) עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (4)עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (10)

בתים אוסטרליים הבינו את זה כבר מזמן, לפחות בתי היוקרה שעלו לשלב הגמר בתחרות האוסטרלית השנתית לעיצוב פנים. אני לא באמת חושבת שזהו ה-סגנון האוסטרלי ושרוב הבתים באוסטרליה מעוצבים בסוג של מינימליזם עשיר בשחור-לבן, עץ וזכוכית, אבל יודעת שהבחירות של הועדה בתחרות זו מחזקות את ה(לא רוצה להגדיר את זה כך)טרנד השחור-מונוכרומטי.

עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (6) עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (8) עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (7)

גם בארץ ניתן לראות דירות מעוצבות עם שחור דרמטי במונוכרומטיות שהיא לאו דווקא מינימליסטית, אלא חמימה ועשירה. רובן עוצבו בזכות טעם משובח, מודעות גבוהה, תקציב גמיש ומעצב/ת שיודע/ת איך לעבוד. המוטיב החוזר הוא שימוש פשוט אך מתוחכם בחומרים טבעיים והרבה קירות לבנים שעומדים בקונטרסט טוב לשאר החומרים.

עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (13) עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (12) עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (11)

חלק מהבתים שנבחרו לשלב הגמר של התחרות מתוכננים בדגש על שילוב בין פנים לחוץ המעניק תחושה של מרחב אחד, עם ויטרינות גדולות בצבע שחור אשר ממסגרות את הנוף ומגדירות את הגבול ואת המתח בין הפנים לחוץ. חלונות עם פרופיל בצבע שחור עושים טוב לפנים הבית ומשמשים כמסגרת של הנוף בחוץ. גם בארץ שימוש בפרופיל שחור או כמעט שחור נהיה נפוץ , אך ישנו חיסרון בולט, והוא ארגז התריס הכעור ותריס הגלילה שנראים פחות טוב בשחור.עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (9)

עיצוב הבית אוסטרליה מתוך VOGUE LIVING (5)

בתים ללא שמנת, פיסטוק, מנטה, צהוב בננה, ורוד מסטיק.

אוסטרליה, בקרוב אצלנו.

כל התמונות מאתר  VOGUE LIVING

אודות המחברת

לירון גונן, מעצבת פנים ויוצרת תוכן, בעלת סטודיו המתמחה בעיצוב פנים בר קיימא

אין תגובות

    השאירי תגובה